MİLLETVEKİLİ ÜRÜN, ZAFER HAFTASI PROGRAMLARINA KATILDI


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenen Zafer Haftası programına katıldı.

Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93’inci yıldönümü, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ile birlikte Şuhut Atatürk Evi’ne yapılan ziyaretin ardından, Şuhut Stadyumundaki törenlerle coşkulu bir şekilde kutlanmaya başladı.

COŞKULU BİR ŞEKİLDE KARŞILANDILAR

Şuhut Atatürk Evi’nde başlayan büyük zaferin kutlama programı öncesinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekili Halil Ürün, Vali Hakan Yusuf Güner, askeri erkan,  diğer protokol üyeleri, ilçe halkı tarafından heyecanlı ve bir o kadarda coşkulu bir şekilde karşılandılar.

ZAFER YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATILDI

Şuhut İlçe Stadyumunda düzenlenen programın ardından Büyük Taarruz’un 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türk Orduları’nın Çakırözü köyünden Kocatepe’ye kadar yürüdüğü güzergahta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşü, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ve Vali Hakan Yusuf Güner tarafından başlatıldı.

YÜZBAŞI AĞAH EFENDİ ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Çakırözü Köyünde düzenlenen programın ardından 26 Ağustos sabahı Kocatepe’de düzenlenen programa katılan Milletvekili Halil Ürün, daha sonra Kocatepe’deki törenin ardından Bakan Eroğlu, Vali Güner ve beraberindekiler savaşta tamamı şehit düşen Üsteğmen Agâh ve Üsteğmen Feyzullah efendi komutasındaki 100 Mehmetçik anısına oluşturulan Yüzbaşı Agâh Efendi Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.

Büyük Taarruz emrinin verilmesinin ardından askerleriyle Afyonkarahisar’ın Çiğiltepe sırtlarını almakla görevlendirilen ancak Mustafa Kemal Atatürk’e verdiği sözü belirtilen zamanda yerine getiremediği için intihar eden Albay Reşat Çiğiltepe ve şehitler düzenlenen törenle anıldı. Törene katılan Milletvekili Halil Ürün, şehitliği ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

 SİNANPAŞALI VATANDAŞLAR İLE BİR ARAYA GELİNDİ

 Çiğiltepe Şehitliğinde düzenlenen törenin ardından Sinanpaşa Kaymakamı Erkan Demir, Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Remziye Sıvacı ile birlikte Sinanpaşa Belediyesi tarafından kurulan çadıra geçen Milletvekili Halil Ürün, burada bir süre Ahmetpaşa Belediye Başkanı Osman Geyik ve vatandaşlar ile sohbet etti.

 MİLLETVEKİLİ ÜRÜN ANITPARK MEYDANINDA DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

Milletvekili Halil Ürün, Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında AYTAM tarafından düzenlenen “İşgal Günlerinden Afyonkarahisar” adlı fotoğraf sergisinin açılışına ardından ise Anıt park Meydanında düzenlenen törenlere katıldı. Milletvekili Ürün, törenin ardından vatandaşlar ile sohbet etti.

“ŞEHİTLİK BİZLER İÇİN DEĞERLİ”

Milletvekili Halil Ürün son olarak, Kurdukları 2 gönüllü alayla Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan ve binlerce kilometre uzaklıktaki Giresun’dan kalkıp Afyonkarahisar’a gelerek Yunan’a karşı savaşıp şehit düşen “Giresunlular Şehitliğin”deki törene katıldı. Törende konuşan Milletvekili Ürün,  şehitliğin Afyonkarahisarlılar olarak kendileri için çok değerli olduğunu söyleyerek, aziz şehitlerin vatanın her metrekaresinde bulunduğunu belirtti.

 “PORGRAM DAHA GENİŞ KATILIMLARLA YAPILACAK”

 Ürün sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bu tür törenleri resmiyetten çıkarıp halkın daha fazla sahipleneceği bir hale getirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bunun için gerekli bütün maddi imkanları yetkililerimiz sağ olsun sağlıyorlar. Ben bu aziz şehitlerimiz için gereken bütün desteği sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki programlar inşallah daha geniş katılımla gerçekleştirilecek.”
Yorum yap

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurunuz...

Bu HTML\'i kullanmalısınız... HTML ....:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <s> <ins> <strong>


Gerekli Linkler


Daha Büyük Görüntüle";s:6:"filter";b:0;}i:6;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:325:"";s:6:"filter";b:0;}i:7;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:324:"";s:6:"filter";b:0;}i:8;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:324:"";s:6:"filter";b:0;}i:9;a:3:{s:5:"title";s:26:"Facebook tan Takip Edin...";s:4:"text";s:358:"";s:6:"filter";b:0;}i:10;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}i:11;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}i:12;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}s:12:"_multiwidget";i:1;}