Basın Odası

Ürün, TÜRKPA heyeti dahilinde Azerbaycan seçimlerinde gözlemci oldu

Kasım 10 in Genel, Genel Basınodası by admin Henüz yorum yapılmadı...

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesinin (TÜRKPA) faaliyetleri çerçevesinde 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen Azerbaycan Cumhuriyeti Milletvekili seçimlerinde gözlemci olarak görev aldı. 29 Ekim-2 Kasım Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de çeşitli temaslarda bulunan heyette Ürün’ün yanı sıra TÜRKPA Kazakistan Delegasyonu Üyesi ve TÜRKPA Uluslararası Gözlemciler Misyonu Başkanı Serikzhan Kanayev, Kazakistan Cumhuriyeti Senato Üyesi Marat Tagimov, TÜRKPA Kırgızistan Delegasyonu Üyesi Saidulla K. Nyshanov ve TÜRKPA Genel Sekreteri Jandos Asanov ve TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı’ndan Ahmet Öztürk yer aldı.

Heyet seçim gözlemleri sırasında 29 Ekim 2015 Perşembe günü Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin 29 Ekim resepsiyonuna katılırken, 30 Ekim Cuma günü ise TÜRKPA Sekretaryasını ziyaret etti. Heyet ayrıca Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Mammad Gulıyev tarafından kabul edildi. Heyet temasları kapsamında Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Mazahir Pahanov ile görüşme gerçekleştirdi. Heyet bunun yanında 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde Bakü’nün Bineqedi, Karadağ, Nerimanov, Nesimi ve Yasamal bölgelerinde seçim merkezlerine giderek yerinde incelemelerde bulundu. Heyet Azerbaycan temasları dahilinde son olarak AzTV’ye canlı yayın konuğu oldu. Seçime ilişkin açıklamalarda bulunan Ürün, “Heyetimiz 1 Kasım’da gerçekleştirilen milletvekili seçiminin demokratik, tamamen ulusal yasalar ve seçimlerle ilgili uluslararası normlara uygun şekilde gerçekleştirildiği kanısındadır” dedi.

2. Ministry of Foreign Affairs

Görseller İçin Tıklayınız

3. Central Election Commission

Görseller İçin Tıklayınız

Turkish members (polling stations)

Görseller İçin Tıklayınız

Ürün, TÜRKPA heyeti dahilinde Azerbaycan seçimlerinde gözlemci oldu

Görseller İçin Tıklayınız

Detaylar için tıklayınız...


Azerbeycan Televizyonu TÜRKPA Heyeti olarak Seher programına Konuk Olduk.

Kasım 2 in Genel Basınodası by admin Henüz yorum yapılmadı...

Detaylar için tıklayınız...


Seçim Özel Programı 14/10/2015

Ekim 14 in Genel Basınodası by admin Henüz yorum yapılmadı...


Detaylar için tıklayınız...


Milletvekili Halil Ürün, Genç Avukatlara başarılar diledi

Ekim 13 in Genel Basınodası by admin Henüz yorum yapılmadı...

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Halil Ürün, Afyonkarahisar Barosunda düzenlenen stajyer avukatların cübbe giydirme ve yemin törenine katıldı.

Afyonkarahisar Barosunda düzenlenen törene Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin, Afyonkarahisar Barosu Yönetimi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Halil Ürün, avukatlar, stajyer avukatların aileleri katıldı.  Cübbe giydirme ve yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Avukatlık mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

CESARETLE YOLUNUZA DEVAM ETMEYİ TAVSİYE EDİYORUM

Afyonkarahisar’da mesleğe başladığında Afyonkarahisar Barosunun 46 üyesi bulunduğuna dikkat çeken Baro Başkanı Turgay Şahin, Şuanda Afyonkarahisar Barosunun 400 üyeye ulaştığını söyledi. Bu sayının kendilerini güçlendirdiğini belirten Şahin, “Bu bizim için bir dezavantaj değil, Afyonkarahisar’ın imkanları, potansiyelin buna yeteceğini biliyorum. Bu anlamda size cesaretle yolunuza devam etmeyi tavsiye ediyorum” dedi.

RUHSATNAMELERİ VERİLDİ

Baro Başkanı Turgay Şahin’in konuşmasının ardından stajlarını tamamlayarak mesleğe başlamaya hak kazanan avukatlar Umut Köse, Ozan Can Aydın, Burak Kardeş, Ummahan Teksöğüt, Ali Özcan, Umut Köse, Celal Can Özdemir, Gökhan Kıvanç avukatlık mesleğine yemin etti. Törenin sonunda ise genç avukatlara cübbelerini, staj yaptıkları avukat meslektaşları ile birlikte giydiren Baro Başkanı Şahin, avukatlara ruhsatnamelerini vererek görevlerinde başarılar diledi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Halil Ürün ise, Stajyerliğini tamamlayan genç avukat, Ummahan Teksöğüt’e ruhsatnamesini vererek görevinde başarılar diledi.

 

 

Detaylar için tıklayınız...


AK Parti Afyonkarahisar Aday Listesi ; Ürün yorumluyor

Eylül 19 in Genel Basınodası by admin Henüz yorum yapılmadı...

Detaylar için tıklayınız...


Gerekli Linkler


Daha Büyük Görüntüle";s:6:"filter";b:0;}i:6;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:325:"";s:6:"filter";b:0;}i:7;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:324:"";s:6:"filter";b:0;}i:8;a:3:{s:5:"title";s:8:"Facebook";s:4:"text";s:324:"";s:6:"filter";b:0;}i:9;a:3:{s:5:"title";s:26:"Facebook tan Takip Edin...";s:4:"text";s:358:"";s:6:"filter";b:0;}i:10;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}i:11;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}i:12;a:3:{s:5:"title";s:7:"Twitter";s:4:"text";s:440:" ";s:6:"filter";b:0;}s:12:"_multiwidget";i:1;}